e-mail
Informacje ogólne
Dlaczego Diagnoskop ?

Urządzenie
Okno programu
Uruchomienie
Czołówka urządzenia

Pomiary
Tryby pracy
Wykonywanie
Czas w pomiarach

Kanały pomiarowe
Oscyloskop
Rejestrator - Diagnoskop
Kanał uniwersalny
Przyciski narzędziowe

Przeglądanie
Powiększanie
Przewijanie
Położenie przebiegów
Poziom zerowy

Dane pomiarowe
Kursory
Zapis i odczyt danych

Ustawienia
Ustawienia programu

Konfiguracje
Praca z konfiguracjami
Menedżer konfiguracji
Katalog bazowy
Import konfiguracji
Eksport konfiguracji

Drukowanie
Informacje o firmie
Drukowanie przebiegów
Używanie schowka

Specyfikacje
Wymagania sprzętowe
Wyposażenie
Dane techniczne

Uwagi
Problemy i sugestie
Zamawianie

Kontakt

Katalog bazowy konfiguracji

Tylko język polski.

Aby wywoływać okno wyboru katalogu bazowego konfiguracji, w oknie głównym wciśnij przycisk "Ustawienia", a tam przycisk "Katalog konfiguracji" (patrz Ustawienia programu).

Kliknij, aby zobaczyć pełny obraz.

W oknie tym możesz zmienić standardowy katalog konfiguracji na inny, aby np. przejrzeć konfiguracje otrzymane od innego użytkownika lub pobrane z Internetu. Jest to opcja dzięki której możesz określić, gdzie "zaczyna się" źródło konfiguracji których używasz podczas pracy z "DIAGNOSKOPEM".

Po każdym uruchomieniu program korzysta z katalogu standardowego CONFIG - znajduje się on wewnątrz katalogu, w którym został zainstalowany program (dlatego nazywa się on standardowy).

Jeśli chcesz, możesz używać innego dowolnego katalogu. W tym celu wybierz opcję "Użytkownika" i wpisz ścieżkę do żądanego katalogu lub wybierz katalog używając okna wyboru katalogu, dostępnego po wciśnięciu przycisku "Przeglądaj":

Kliknij, aby zobaczyć pełny obraz.

Po zatwierdzeniu katalogu użytkownika przyciskiem "Używaj" możesz teraz normalnie odczytywać konfiguracje, zapisywać, zmieniać nazwy oraz usuwać. Wskazany katalog pojawia się jako pierwsza pozycja w liście "Katalogi" w oknach umożliwiających wskazywanie konfiguracji (tzn. "Zapis", "Odczyt" i "Menedżer").

WSKAZÓWKA
Zalecane jest przejrzenie katalogu z którego chciałbyś zaimportować konfiguracje zanim wykonasz import konfiguracji. W ten sposób będziesz mógł sprawdzić zawartość katalogu z nowymi konfiguracjami (np. pobranymi z Internetu) i stwierdzić, czy konfiguracje które tam się znajdują będą Ci przydatne. Niepotrzebne konfiguracje będziesz mógł zawczasu usunąć, a dopiero po tym wykonaj import konfiguracji (patrz Importowanie konfiguracji). Bez tego po zaimportowaniu wszystkich nowych konfiguracji, czyli połączeniu ich z już istniejącymi, byłoby Ci z pewnością trudno te nowe konfiguracje odnaleźć i sprawdzić.

 

Aktualności | Auto Gaz | Diagnostyka | Download | Kontakt